• Ēģipte
  • Ēģipte
  • Ēģipte

Ēģipte

350.00 €

Ziemas, 2019/2020

Informācija

Kad Latvijā jau gaisa temperatūra noslīdējusi krietni zem nulles, ekonomiski izdevīgākā un labākā iespēja gūt saules enerģiju un skaistu iedegumu ir Ēģiptes kūrortos. Sarkanā jūra ir burvīga un interesanta nirējiem un snorkelētājiem. Turklāt darba kolēģi noteikti skatīties mazliet ar skaudību, redzot vēsajos ziemas mēnešos kādu atgriežamies no atvaļinājuma ar iedegušu un laimīgu seju.

Sadarbībā ar Novatours, TezTour, Novatours, TUI, AlidaTurs. 

 

Cena

Hurgada

Periods: oktobris – aprīlis

Piemērs: 22. janvāris 7 naktis 3* viesnīcā ar brokastīm un vakariņām 2-vietīgā istabā 1 personai maksās 360 EUR. 

Lūdzu sazinieties ar mums, piemeklēsim Jums piemērotāko viesnīcu Jūs interesējošos datumos.


 

Šarmelšeiha

Periods: oktobris – aprīlis

Piemērs: 12. janvāris 7 naktis 3* viesnīcā ar brokastīm un vakariņām 2-vietīgā istabā 1 personai maksās 350 EUR. 

Lūdzu sazinieties ar mums, piemeklēsim Jums piemērotāko viesnīcu Jūs interesējošos datumos.

 

Kūrorti

Hurgada

Hurgada – viens no polulārākajiem Sarkanās jūras kūrortiem, ar nemainīgi saulainu laiku. Gar glāsmainās un siltās jūras piekrasti desmitiem kilometru garumā plešas smilšu pludmales. Lieliskie laiksapstākļi ļauj visu gadu nodarboties ar sērfošanu un niršanu. Pateicoties Ēģiptes sausajam klimatam un vienmēr klātesošajam vieglajam jūras vējam, karstums Hurgadā neapgrūtina. Tas ļauj uzturēties pludmalē pat svelmainākajos gada mēnešos. Pilsēta iedalās 3 rajonos- El Sakala, El Dahar un promenāde. El Sakal atrodas centrā un tas ir viens no galvenajiem tūristu ceļiem pilsētā ar daudz tirgiem, kafejnīcām, kafijas veikaliņiem un klubiem. Otra populārākā tūristu vieta ir promenāde, kas ir vairāk kā 5 kilometrus gara pastaigu vieta, kur atrodas lielākā daļa viesnīcu, naktsklubi un veikali. Uz El Dahar rajonu jādodas visiem tiem, kuriem ir vēlme iepirkties. Eiropiešu vidū Hurgada ir pazīstama kā ballīšu pilsēta ar ļoti daudz klubiem un bāriem. Pēc viesnīcu skaita uz vienu iedzīvotāju šī pilsēta ieņem vienu no pirmajām vietām pasaulē. Vairāk kā divi simti mūsdienīgu viesnīcu izvietotas gar piekrasti desmitiem kilometru garumā. Neskatoties uz to Hurgada turpina būvēties: jauni viesnīcu kompleksi izaug burtiski acu priekšā.

Šarm eš Šeiha

Šarmelšeihas kūrorts (tulkojumā – valdnieku līcis) atrodas Sinaja pussalas dienvidos un ieguvis Ēģiptes prestižākā piejūras kūrorta slavu. Plašajā Nāmas līča krastā  ir uzceltas vairāk nekā divdesmit augstākās klases viesnīcas, kurās viss ir radīts tieši atpūtai un sportam. Tajā neatradīsiet daudz divu un trīs zvaigžņu viesnīcu, toties plašu četrzvaigžņu un pieczvaigžņu viesnīcu klāstu. Vairākums viesnīcu iekārtotas arābu stilā. Tāpat kā citos Sarkanās jūras kūrortos, arī Šarmelšeihā tūrisma sezona ir aktīva visu gadu – jebkurā mēnesī un gadalaikā var gan peldēties, gan sauļoties, un pat ziemas mēnešos ūdens temperatūra nav zemāka par +20-22 grādiem, bet gaiss sasilst vismaz līdz 23-25 grādiem. Šarm eš Šeiha ir piemērota arī aktīvas atpūtas baudīšanai un kultūras un vēstures bagātību iepazīšanai. Šo kūrortu, jo īpaši, iecienījuši ar ūdeni saistīto izpriecu cienītāji – tieši šeit pavisam tuvu krastam var nirt un jūsmot par koraļļu rifiem. Šī ir viena no labākajām zemūdens peldēšanas vietām pasaulē. Īpašu gaisotni rada Šarm eš Šeihas vecpilsēta, tirgus un tūristu iemīļotais Naama Bay centrs, kas vakaros apbur ar sevišķu šarmu – romantiskām promenādēm, visraibāko virtuvju restorāniem, tējas un ūdenspīpes jeb šišas baudīšanu, atraktīviem suvenīru piedāvājumiem un arābu mūziku. 

Dаhaba

Vārds “dahab” tulkojumā no arābu valodas nozīmē “zelts”. Nav jābrīnās kāpēc pilsētai ir tāds nosaukums, ja paskatās uz smilšu krāsu šajā reģionā. Dahaba atrodas Akabas līča krastā ~ 100 km no Šarm el Šeihas. Patiesībā tā sastāv no diviem ciematiem - Assalaha ciemats dienvidos un Dahabas centrs ziemeļu daļā, kas ir biznesa un administratīvais centrs. Vecākā pilsētas daļa aptver piekrasti: vienā pusē tai ir pludmale ar skaistiem zemūdens koraļļu rifiem, kas sākas jau no paša krasta, bet otrā – viesnīcu, kempingu, zivju restorānu, kafejnīcu un suvenīru veikaliņu rinda. Vārds “miers” varētu tikt uzskatīts par atslēgas vārdu šai pilsētiņai. Dzīve šajā snaudošajā oāzē tiek vadīta mierīgi un nesteidzīgi. Tā patiks cilvēkiem, kuriem patīk neskarta daba, tur ir daudz pludmaļu ar koraļļu riftiem gandrīz pie paša krasta.

Gūna (El Gouna)

El Gūna ir šarmanta omulīga pilsētiņa Sarkanās jūras piekrastē – 30 km uz ziemeļiem no Hurgadas. Ne velti to dēvē par Sarkanās jūras Venēciju – tajā ir daudz mākslīgu veidotu salu, kuras ieskauj kanāli, bet savieno tiltiņi. Sauļoties ir iespējams gan viesnīcas teritorijā, gan izbraucot ar laivu uz kādu no Sarkanās jūras pludmalēm. El Gunas viesi var bez maksas pārvietoties pa kūrortu ar mikroautobusiņiem un laivām. Omulīgas un vēsturiskā stilā veidotas viesnīcas tiek piedāvātas arī pašā El Gunas pilsētas centrā. Vairāk greznības, skaistu, izkoptu vidi un jahtu piestātni Jūs atradīsiet El Gunā. Šis kūrorts Ēģiptē skaitās pats ekoloģiski tīrākais un videi draudzīgākais. Snorkelējot un nirstot paveras fantastiska ūdens un koraļļu valstība. El Gunas galvēnais lepnums – nesen uzbūvēts golfa klubs, kas skaitas viens no labākājiem Tuvākos Austrumos. Tur nav daudzstāvu viesnīcu, to vietā uz salām ir omulīgas mājiņas atpūtniekiem. Līdzību ar Venēciju rada arī laivas, kas vizinās pa kanāliem starp salām. Īsta El Gunas sirds ir Kafra – burvīgs šī elitārā kūrorta rajons. Tas ir celts tradicionālajā ēģiptiešu arhitektūras stilā ar iekšpagalmiem, daudzajām alejām un kupoliem. Kafrā dzīve pulsē gan dienā, gan naktī: atpūtniekus  sagaida dažādi veikali, restorāni, kafejnīcas, piedāvājot vietējo un eiropiešu virtuvi, kā arī kinoteātri un diskotēkas. Lieliska vieta, kuru apbrīno mākslinieki un fotogrāfi no visas pasaules.

Makadi Bay

Makadi Bay ir jauns un ļoti perspektīvs kūrorts Sarkanās jūras krastā, gleznainā līcī starp Hurgadas un Safagas kūrortiem, 20 km uz dienvidiem no Hurgadas centra. Pagaidām šeit uzceltās viesnīcas administratīvi skaitās pie Hurgadas, taču tuvāko 5-10 gadu laikā šis piekrastes reģions kļūs par patstāvīgu, atsevišķu kūrortu ar pašu infrastruktūru. Makadi Bay savdabīga iezīme – viesnīcas izvietotas tuksnešainā apvidū jūras krastā, un tuvākajā apkārtnē nav nevienas apdzīvotas vietas. Bāri, restorāni, veikali, diskotēkas – tas viss atrodas viesnīcu teritorijās. Ārpus to robežām ir tikai tuksnesis un kalni. Tāpēc Makadi Bay ieteicams tiem, kas vēlas mierīgu atpūtu jūras krastā, vēlas nodarboties ar ūdenssporta veidiem, saņemt ļoti kvalitatīvu apkalpošanu un atrasties tālāk no pārapdzīvoto kūrortu trokšņa. Kūrorts tiek uzskatīts par vienu no prestižākajiem Ēģiptē, un šeit tiek piedāvāta dzīvošana tikai 4* un 5* viesnīcās. Kā arī tas ir slavens ar brīnišķīgām pludmalēm un ārkārtīgi tīru jūras ūdeni.

Safāga

Safaga ir pilsēta Ēģiptē pie Sarkanās jūras krasta apmēram 55 kilometru attālumā no Hurgadas. Tajā ir osta, kura ar jūras ceļiem ir savienota ar Jordāniju un Saūda Arābiju. Safagā ir garas, smilšainas pludmales, no kurām var redzēt daudz mazu salu jūrā. Pie pašas jūras atrodas kalni, kuri aizsargā kūrortu no stiprajiem vējiem un smilšu vētrām. Safagas tūrisms balstās uz niršanu un citiem ūdenssporta veidiem, kā arī kūrorts veidojās par starptautiski atzītu, jo ar savām dziednieciskajām, ekoloģiski tīrajām smiltīm, īpašo jūras ūdens sastāvu, kā arī unikālo mikroklimatu ļoti labvēlīgi iedarbojas uz cilvēkiem, kurus nomoka reimatiskas iedabas kaites, ādas slimības un vestibulārā aparāta traucējumi. Safagā var redzēt arī melnās smilšu pludmales, kuras izveidojušās no dažādu veidu smilšu samaisījumu dabiskiem procesiem.

Soma Bei

Soma Bei kūrorts ir 47 km uz dienvidiem no Hurgadas. Tā ir jauna un perspektīva tūrisma zona.Iepriekš šī piekraste bija tuksnešaina. Tās „iekarošana” sākās 1990. gadā. Investorus piesaistīja bezgalīgi zilajā jūrā no viens puses, bet neticami skaistie kalnu masīvi un tālās kāpās, no otras.Soma Bei kūrorta zonā ir tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcas. Ir vērts atzīmēt viesnīcas būvētas seno ēģiptiešu stilā un atgādina senās Ēģiptes tūkstošgadīgās varenās arhitektoniskās celtnes. Šī kūrorta zona no citām atšķiras ar to, ka tās tuvumā nav nekādu apdzīvotu vietu, apkārt plešas tikai baltas smiltis, neskarta daba, vientuļi līči, zaigojoša jūra un reibinoši skaisti koraļļu rifi. Bāri, restorāni, veikali un diskotēkas atrodas tikai viesnīcās. Soma Bei var ieteikt tiem, kuri labprāt atpūšas tālumā no lieliem un trokšņainiem kūrortiem, tiem, kuri prot novērtēt augstas klases apkalpošanu, kā arī zemūdens peldēšanas entuziastiem. 2001. gadā Soma Bei kurortā atklāja golfa klubu. Visā Ēģiptes piekrastē tas ir otrais golfa klubs.

Noderīgi zināt

PASES DERIGUMA TERMIŅŠ

Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām.

Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm parasti jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām.

Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007).

VĪZA

Hurgadā vīza ir nepieciešama, Šarmelšeihā nav nepieciešama, ja neizbrauc no Sīnajas pussalas. ​

Ierodoties Ēģiptes lidostā, tūristiem – Latvijas pilsoņiem– pasē tiek ielīmēta vīzas marka: vīza ir derīga 1 mēnesi (one entry turistic visa). Par vīzas marku jāmaksā 25,00 USD,. Izbraucot ekskursijās no valsts (Izraēla, Jordānija), vīza jāpērk atkārtoti.

Latvijas nepilsoņiem, kad viņi ieradušies Ēģiptes lidostā, vīzas saņemšanai nākas iziet papildu procedūru. Pases kopija tiek nosūtīta uz Kairu, un pēc atļaujas saņemšanas vīzas iegūšanai, pasē tiek ielīmēta vīzas marka: vīza ir derīga 1 mēnesi (one entry turistic visa). Par vīzas marku jāmaksā 25,00 USD. 

Liene

liene@travelart.lv

Atbildēšu uz visiem Jūsu jautājumiem un pastāstīšu vairāk par ceļojumiem.