• Atpūta Bulgārijā
  • Atpūta Bulgārijā
  • Atpūta Bulgārijā

Atpūta Bulgārijā

260.00 €

Vasaras, 2019

Informācija

Ar katru gadu Bulgārijas kūrorti kļūst aizvien labāki. Plašs viesnīcu klāsts, uz vietas dažādas izklaides, un, protams, arī vēderprieki – jūras velšu cienītāji būs sajūsmināti. Bulgārijas kūrorti atrodas Melnās jūras krastā. Labākais laiks, lai atpūstos Bulgārijā, ir laiks no jūnija līdz septembrim. 

Sadarbībā ar Novatours, TezTour.

Noderīgi zināt

PASES DERIGUMA TERMIŅŠ

Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām.

Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm parasti jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām.

Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007).

VĪZA

Latvijas Republikas pilsoņiem un nepilsoņu pasu īpašniekiem vīza nav nepieciešama.

Vairāk informācijas Jūs varat atras LR Ārlietu ministrijas mājas lapā:

http://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija

Cena

Piemērs: 5. septembris 7 naktis 3* viesnīcā ar brokastīm 2-vietīgā istabā 1 personai maksās 260 EUR. 

Lūdzu sazinieties ar mums, piemeklēsim Jums piemērotāko viesnīcu Jūsu interesējošos datumos.

 

Kūrorti

Saulainais krasts

Saulainais krasts (bulg. – Слънчев бряг) ir lielākais Bulgārijas kūrorts – tas atrodas pie Melnās jūras, 32 km uz ziemeļiem no Burgasas pilsētas. Kūrorts tika atklāts 1959. gadā, un kopš tā laika visu laiku paplašinās. Strauji attīstās Saulainā krasta kūrorta infrastruktūra – tiek celtas jaunas viesnīcas, atvērti jauni restorāni un izpriecu vietas.  Kūrortā ir vairāk nekā 150 viesnīcas, daudzas villas, kotedžas un pansijas. Kūrorta Saulainais krasts pludmalēm piešķirts "Zilais karogs”, ar kuru ES Vides komisija, izdodot sertifikātu, apliecina pludmaļu atbilstību augstas kvalitātes standartiem. Saulainais krasts – tā plašās pludmales (aptuveni 8 km gara) joslas platums svārstās no 30 līdz 100 m. Smalkas zeltainas smiltis, skaistas kāpas, jūra un kalni – lūk, faktori, kas nodrošina pilnvērtīgu atpūtu šajā kūrortā. Kūrortā ir daudz restorānu, naktsklubu, bāru, diskotēku un tirdzniecības centru.

Nesebra

Nesebra (bulg. –Несе́бър) ir viena no senākajām Eiropas pilsētām, dibināta pirms vairāk nekā 3000 gadiem mazā un klinšainā pussalā pie Melnās jūras. Šī piejūras pilsēta atrodas 35 km uz dienvidiem no Burgasas pilsētas. Nesebru var iedalīt divās daļās – jaunajā Nesebrā, kurā atrodas viesu nami, daudzstāvu dzīvojamā apbūve un viesnīcas, kas celtas modernās arhitektūras stilā, kā arī Nesebras vecpilsētā, kura atrodas mazā klinšainā pussalā un ir pilsētas vēsturiskais centrs ar daudziem arhitektūras pieminekļiem. Nesebra izveidojās par pilsētu vietā, kur kādreiz atradās sena trāķiešu zvejnieku apmetne. Nesebra piedāvā saviem viesiem arī plašas iespējas izklaidēs, kas saistītas ar modernā tūrisma jomu – pilsētā ir liels skaits dažādu tavernu un restorānu, kuros piedāvā izsmalcinātus ēdienus, ka ari te ir populāri naktsklubi un diskotēkas. 1956. gadā Nesebra tika pasludināta par pilsētu-muzeju, bet kopš 1983. gada tā iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Elenite

Elenite (bulg. – Eлeнитe) kūrorts jeb kūrortkomplekss (par kūrortkompleksiem Bulgārijā sauc apdzīvotās vietas, kurām nav pilsētas vai ciema statusa) atrodas Bulgārijas austrumos pie Melnās jūras – 6 km uz austrumiem no Saulainā krasta kūrorta, aptuveni 50 km no Burgasas pilsētas. Elenites kūrortu raksturo modernas un greznas viesnīcas, vienstāva un divstāvu villas. Kūrortkompleksam ir sava privātā pludmale – garāka par 1 km.  Elenite atrodas vietā, kuru raksturo bagātīga augu valsts un gadsimtiem veci skujkoku meži. Elenite ir jauns kūrorts, kas izveidots, lai tajā varētu baudīt ģimenes atpūtu. Lielisku iespaidu atstāj kristāldzidrais jūras ūdens un ideāli tīrā pludmales josla.

Sv. Vlasa

Sv. Vlasas kūrorts (bulg. – Св. Влас) ir viens no jaunākajiem Bulgārijā. Faktiski tas ir skaists piejūras ciems ar aptuveni 3000 iedzīvotāju, kas atrodas 5 km uz ziemeļiem no Saulainā krasta kūrorta, 9 km no Nesebras pilsētas un 38 km no Burgasas pilsētas. Pēdējos gados kūrorts ir izveidojies par vienu no modernākajām Bulgārijas vasaras atpūtas vietām pie jūras. Pēdējos gados kūrorts ir piedzīvojis strauju attīstību – celtas jaunas viesnīcas, attīstīta infrastruktūra. Smilšu pludmales (kopumā aptuveni 1,5 km garas) atrodas līcīšu krastos, kur ir ērtas ieejas jūrā un labi apstākļi peldēšanai. Var teikt, ka Sv. Vlasas kūrorts ir piemērota vieta gan ģimenes atpūtai kopā ar bērniem, gan arī tiem tūristiem, kuri izvēlas ne vien pludmales atpūtu, bet grib baudīt arī izklaides kaimiņos esošā kūrorta naktsklubos un diskotēkās. 

Zelta smiltis

Kūrorts Zelta smiltis (bulg. – Златни Пясъци) ir vislielākais kūrorts Bulgārijas Melnās jūras ziemeļu piekrastē. Tas atrodas nacionālā parka teritorijā – 18 km uz ziemeļaustrumiem no Varnas pilsētas. Kūrorta Zelta smiltis teritorijai piešķirts nacionālā parka statuss. Dabas ainavu skaistums, lieliskais klimats, unikālais dabas parks un zeltainās smiltis ir tie būtiskie faktori, kāpēc kūrorts tiek uzskatīts par teritorijas, kuru dēvē arī par Bulgārijas Rivjēru, īstenu pērli. Kūrorta teritorijā atrodas daudz minerālavotu. Tā kā tiem piemīt dziednieciskas īpašības, izveidoti balneoloģijas centri, kuri piedāvā dažādas dziednieciskas procedūras.  Kūrorta naktsdzīve ir pietiekami daudzveidīga: tā centrā ir diskotēkas, naktsklubi, bāri. Tāpat kūrortā atrodas daudzi restorāni, kafejnīcas un bistro, tie piedāvā nobaudīt ne vien bulgāru un internacionālos, bet arī dažādus eksotiskus ēdienus. Kūrorta Zelta smiltis pludmalē pieejamas izklaides jebkurai „gaumei” – izbraucieni ar jahtām, braukšana ar ūdensslēpēm; tāpat slidināšanās pa ūdenslīdkalniņiem, niršana, burāšana ar vējdēli, golfa spēle, lidojumi ar deltaplānu utt.

Obzora

Obzora (bulg. – Обзо́р) atrodas 65 km no Varnas, 73 km no Burgasas. Šim kūrortam ir visgarākā pludmales josla (6 km) Bulgārijas Melnās jūras piekrastē – tā vijas gar pilsētu no Sv. Atanasa zemesraga līdz Mona Petras zemesragam. Tas, ka vienā vietā ir gan jūra, gan kalni, padara Obzoru par vienu no tūristu tiešām iemīļotiem kūrortiem. Obzora, kas atrodas uz robežas starp kalniem un jūru, ir lieliska vieta atpūtai un izklaidēm. Pilsētā ir daudz nelielu viesnīcu un viesu namu. Ļoti mājīgos piekrastes restorānos tūristi var nobaudīt izmeklētus gastronomijas un kulinārijas šedevrus.  Netālu no pludmales slejas lielās viesnīcas, kas atbilst visaugstākajām prasībām un standartiem. Lai atpūstos, tūristiem ir iespēja pavaļoties ne tikai pie jūras, bet doties arī kalnos.

Albena

Albenas kūrortkomplekss ar smilšu pludmalēm un kristāldzidro jūru ir viens no skaistākajiem kūrortiem Bulgārijas piekrastē. Tas atrodas pie ainaviska līča valsts Melnās jūras ziemeļu piekrastē, nacionālā parka teritorijā, 8 km no Balčikas pilsētas, 30 km no Varnas pilsētas. Kūrortu raksturo mēreni kontinentāls klimats, vidējā gaisa temperatūra vasarā ir aptuveni +28 °С, jūras ūdens temperatūra šajā gadalaikā – +25 °С.  Pludmales josla ir 5 km gara un līdz 150 m plata. Tiešā tuvumā atrodas skaistais Baltatas (Балтата) dabas parks. Kūrorta teritorijā atrodas vairāk nekā 40 viesnīcas un 4 kempingi (dažādu kategoriju). Salīdzinājumā ar Zelta smilšu un Saulainā krasta kūrortiem Albenā valda lielāks miers un klusums – šis faktors nāk par labu Albenai kā vietai, kura piemērota ģimenes atpūtai. Aptuveni 10 km no kūrorta, pie Balčikas pilsētas, atrodas Botāniskais dārzs. Kūrortā bērnus iepriecēs izklaides parks, bērnu baseini un diskotēkas. Savukārt pieaugušajiem savus pakalpojumus piedāvā arī daudzie augstas klases restorāni, diskotēkas, klubi un alus bāri.

Sv. Konstantīns un Helēna

Sv. Konstantīns un Helēna – šis ir viens no visvecākajiem Bulgārijas Melnās jūras piekrastes kūrortiem. Tas atrodas 8 km no Varnas pilsētas – senatnīgā parkā, kurā aug cipreses, lilijas un kuram piekļaujas klusi līcīši, smilšu pludmales un klinšaini zemesragi. Šī kūrorta aizsākumi saistāmi ar 1908. gadu, kad to sāka attīstīt kā balneoloģijas centru. Kūrorta popularitāte saistīta ar vairāku būtisku, pat unikālu, faktoru apvienojumu – te kalni dāvā svaigas gaisa plūsmas, te ir gadsimtiem vecs parks ar retām koku sugām, te ir dziednieciskie minerālavoti, jūra un pludmales. Kūrortā ir SPA komplekss, kā arī baseins ar karstu minerālūdeni – tas slavens ar savām dziednieciskajām īpašībām. Sv. Konstantīns un Helēna – šis kūrorts ir viena no labākajām vietām Bulgārijā, kur atpūsties visai ģimenei. Jo kūrortā ir gan komfortablas viesnīcas, gan villas un kotedžas.

Ilze Jakovleva

ilze.jakovleva@travelart.lv

Atbildēšu uz visiem Jūsu jautājumiem un pastāstīšu vairāk par ceļojumiem.