• Melnkalne nedēļas nogalē
  • Melnkalne nedēļas nogalē
  • Melnkalne nedēļas nogalē

Melnkalne nedēļas nogalē

529.00 €

Rudens, 2017/2018
4 dienas
1.nov - 4.nov

Ja Jums vārds „Melnkalne” asociējas ar kaut ko mazliet mežonīgu, krāšņas dabas un kontrastu bagātu, kā arī civilizācijas nesabojātu – vietu, kur vasaras brīvdienas varētu pavadīt Drakula, nu, vai vismaz Harija Potera draugu radi, tad ziniet – neesat tālu no patiesības!

Melnkalne, Adrijas jūras pērle, kas ir daudzējādā ziņā unikāla, atrodas tās dienvidu daļā un ietver sevī gan Balkāniem, gan Vidusjūras valstīm raksturīgās iezīmes.

Informācija

Ceļojums piemērots: visiem, kurus valdzina krāšņa, masu tūrisma neizpostīta daba un jūtams vietējās kultūras piesitiens. Vīlušies nebūs arī tie, kuriem patīk Adrijas jūras kūrorti, kurus jau pametuši atpūtnieku pūļi, bet ūdens joprojām ir silts.

 

Lidojums: 349 EUR (Cena par tiešo lidojumu uz Podgoricu turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, ēdināšana, bagāža (15 kg nododamā un 6 kg rokas))

Lidojums +viesnīca: 529 EUR (Cena par tiešo lidojumu, transferu un 3 naktis 4* viesnīcā Hotel Montenegro Beach divvietīgā istabā ar brokastīm un vakariņām. Piemaksa par vienvietīgu istabu 50 EUR)

 

Gaisa temperatūra: ap 20C dienā, ap 12C naktī Ūdens temperatūra: 17-20C

Laikapstākļi: kalnos var būt vēss, īslaicīga lietus iespējamība 38%

Jāņem līdz: ūdensnecaurlaidīgs apģērbs/lietussargs.

Tiem, kuri plāno peldēties, iesakām neaizmirst ne tikai peldkostīmu, bet arī gumijas apavus, lai nesavainotu kājas, uzkāpjot uz kāda jūras eža.

Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

Valūta: EUR

Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 

Lidojuma ilgums: 

Rīga - Podgorica: 2h 40 min  

Podgorica  - Rīga: 2h 45 min 

Atļautais bagāžas apjoms : 6 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža  

Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

01. novembris, plkst. 06:00 no lidostas uz viesnīcu (transfera ilgums ~ 1h 15 min)
04. novembris, plkst. 17:30 no viesnīcas uz lidostu (transfera ilgums ~ 1h 15 min)

Ekskursiju programma

1.novembris

Budvas, Kotoras, Ņegusi un Cetiņes apskates ekskursija

09:00 no viesnīcas

Cena: 75 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, uzkodas Ņegusi ciematā, tūristu nodoklis Cetiņes pilsētā, ieejas maksa Karaļa Nikolasa pilī Cetiņē un Sv. Trifona katedrālē, pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts)

Pirmo dienu Melnkalnē uzsāksim ar Adrijas jūras kūrorta Budvas vecpilsētas apskati. Pēc tam dosimies uz Cetiņes pilsētu – bijušās Melnkalnes karalistes galvaspilsētu, valsts vēstures un kultūras mantojuma centru. Šeit mēs apskatīsim Karaļa Nikolasa pili un veiksim īsu pastaigu pilsētas centrā. Tad dosimies augšup kalnos, kur apmeklēsim nelielu ciematiņu Ņegusi, kur dzimusi viena no ievērojamākajām personām Melnkalnes vēsturē – valdnieks, bīskaps un dzejnieks Ņegos. Ciematā mums tiks piedāvātas mājās gatavotas uzkodas un glāze vietējā vīna.

Pēc tam pa veco serpentīnveidīgo ceļu brauksim lejup uz Kotoru – pilsētu, kas atrodas pie tāda paša nosaukuma jūras līča, kas atzīts par vienu no skaistākajiem pasaulē. Kotoras vecpilsēta radīta 12. -14. gs. un ir labi saglabājusies. Ne velti viduslaiku arhitektūras un neskaitāmo kultūras pieminekļu dēl, Kotora ir iekļauta UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Te apmeklēsim Sv. Trifona katedrāli. Kotorā arī pusdienosim un tiks dots nedaudz brīva laika.

Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas

 

2. novembris

Ekskursija uz Albāniju

09:00 no viesnīcas

Cena: 65 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša pavadošā gida pakalpojumi, vietējā gida pakalpojumi Albānijā, pusdienas, ieejas maksa Rozafas cietoksnī

Šīs ekskursijas laikā būs iespēja apmeklēt Melnkalnes kaimiņvalsti Albāniju, kas lepojas ar bagātu vietējo kultūru un tradīcijām, bet 50 gadus bija izolēta no pārējās pasaules. Mūsu ceļš vedīs gar Adrijas jūras krastu garām pilsētām Petrovac, Bar un Ulciņ- vistālāk uz dienvidiem atrodošos Melnkalnes pilsētu, kurā sajaukušās Eiropas un Austrumu kultūras. Tālāk brauksim gar ciematiem, ko pārsvarā apdzīvo albāņi.Pēc robežas šķērsošanas dosimies uz cietoksni Rozafa, kas uzbūvēts trīs upju ielokā. Pēc tam mūsu ceļš vedīs uz Skadaras pilsētu, kas atrodas tāda paša nosaukuma ezera krastā. Skadara ir sens tirdzniecības centrs ar viduslaiku cietoksni. Šeit mēs apmeklēsim arheoloģijas muzeju, viduslaiku cietoksni un Bronzas laikmeta apmetnes atliekas. Pirms atgriešanās Melnkalnē, nobaudīsim tradicionālas albāņu pusdienas restorānā.

Ekskursijas ilgums ~ 9.5 stundas

Svarīgi: Ekskursijā jāņem līdzi pase!

 

3. novembris

Ekskursija “Melnkalnes mežonīgais skaistums “

08:00 no viesnīcas

Cena: 65 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas ( vīns un ūdens iekļauts), ieejas maksa Morakas klosterī un Durmitora Nacionālajā parkā

Šīs dienas ekskursija mūs aizvedīs dziļi Melnkalnes vidienē - ar brīnišķīgiem zaļu mežu klātiem kalniem, straujām upēm un dziļiem kanjoniem. Dodoties kalnos, baudīsim pasakainos skatus uz Adrijas jūras piekrasti, pabrauksim garām Melnkalnes galvaspilsētai Podgoricai un turpināsim ceļu pa elpu aizraujošo Morakas upes kanjonu.Viesosimies Morakas klosterī, kam bija nenovērtējama nozīme valsts vēsturē. Virzoties dziļāk Melnkalnes vidienē, sasniegsim vienu no tīrākajām Eiropas upēm Taru, kuras kanjons ir otrais dziļākais pasaulē ( aiz Kolorado).

Ekskursiju turpināsim pa Durmitora Nacionālā parka teritoriju un apstāsimies pie slavenā Durdeviča Tara tilta. Šeit mums būs neliela pastaiga, pēc kuras dosimies atpakaļceļā, kas vedīs gar Žabljakas pilsētu 1456 m augstumā virs jūras līmeņa.

Ekskursijas ilgums ~ 12 stundas

 

4. novembris

Ekskursija pa Kotoras līci

09:00 no viesnīcas

Cena: 60 EUR

Cenā iekļauts: transports ( autobuss un kuģītis), krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas, ieejas maksa Our Lady of the Rocks baznīcā

Ekskursija domāta tiem, kas vēlas pavadīt jauku dienu jūrā, izpētot vistālāk uz dienvidiem esošo Eiropas fjordu. Ceļojuma sākumā dosimies uz Tivatas pilsētas virzienā, pa ceļam apskatot Porto Montenegro jahtu piestātni un apstājoties kafijas pauzē. Tālāk dosimies ar kuģītī. Tas mūs vedīs pa brīnišķīgo līci, ko ielenc augsti kalni. Izbrauksim cauri Veriges šaurumam un garām nelielām piekrastes pilsētiņām – Lepetani, Stoliv, Prcaņ, Muo uz Perastu. Tad īsā braucienā sasniegsim Kotoras līča vidu, kur  apstāsimies pie mazas saliņas Our Lady of the Rocks, lai apskatītu 17. gadsimtā būvētu baznīcu, kura greznota ar slavenā vietējā baroka laika mākslinieka Tripo Kokolja 68 gleznotajām freskām. Pēc tam atgriezīsimies Perastas pilsētiņā, kur nobaudīsim pusdienas.

Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas

 

Liene

liene@travelart.lv

Atbildēšu uz visiem Jūsu jautājumiem un pastāstīšu vairāk par ceļojumiem.