• Jāņi Istrijas pussalā
  • Jāņi Istrijas pussalā
  • Jāņi Istrijas pussalā

Jāņi Istrijas pussalā

669.00 €

Vasaras, 2019
4 dienas
22.jūn - 25.jūn

Pašos Horvātijas ziemeļrietumos siltie Adrijas jūras ūdeņi apskalo lielāko šīs valsts pussalu – Istriju. Tās veidols atgādina sirdi, kas pilnībā atbilst ceļotāju viedoklim, jo viegli ir iemīlēt priežu un lapu kokiem klāto Horvātijas nostūri, kam raksturīga mierīga un relaksējoša atmosfēra un kas valdzina gan eko tūrisma fanus gan tos, kas atvaļinājumu pavada kādā no piekrastes kūrortiem. Istrijas pussalas lielākās pilsētas un pazīstamākie kūrorti ir Pula, Poreča un Rovinja. Pavisam netālu no Pulas atrodas Brijuni Nacionālais parks -14 Adrijas jūras salu arhipelāgs – īsta dienvidu paradīze. Istrijas reģiona kultūru bagātinājusi gadsimtiem ilgusī itāliešu, horvātu un slovēņu tautu saskarsme. Nelielās pilsētiņas, kas izvietojušās Adrijas jūras piekrastē, joprojām saglabājušas savu „itālisko” šarmu, bet ciemati, kas atrodas pussalas vidienē, šķiet, tādi paši kā pirms simts gadiem.

 Istrijā nobaudāma pati tīrākā olīveļa, vīni, kas nereti kvalitātes ziņā pārspēj kaimiņu itāliešu produkciju, savvaļas sparģeļi un pasaules dārgākās sēnes – trifeles, kuru plašākie „medību lauki ” atrodas tieši te. Adrijas piekrastes virtuve savukārt piedāvā jūras veltes, tikko noķertas zivis un rītausmā salasītās austeres.

Informācija

Ceļojums piemērots: visiem, kas vēlas redzēt neskartas dabas skatus un atpūsties labas kvalitātes Adrijas jūras kūrortā, kam patīk itāliešu arhitektūra un kurus interesē dažādu Vidusjūras krastos dzīvojošu tautu kultūras mijiedarbības rezultāts.

Gaisa temperatūra: ap 25C dienā, ap 15C naktī

Ūdens temperatūra: ap 20C

Laikapstākļi: īslaicīga lietus iespējamība 30% , saule apmēram 8 stundas katru dienu

Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 17 kg reģistrētā bagāža

Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

Valūta: Horvātijas kuna ( 1€ = 7.4HRK)

Lidojums :

22.06.2019 Rīga 05.45 - 07.05 Pula

25.06.2019 Pula 21.25 - 00.45 Rīga

Cenas

Lidojums 369 EUR (Cena par tiešo lidojumu uz Pulu turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bagāža (17 kg nododamā un 8 kg rokas))

Lidojums + viesnīca 669 EUR (Cena par tiešo lidojumu, transferu un 3 naktis 3* viesnīcā Hotel Materada Plava Laguna divvietīgā istabā ar brokastīm'un vakariņām (dzērieni iekļauti!). Piemaksa par vienvietīgu istabu 50 EUR.)

Ekskursiju piedāvājumi

Porečas pilsētas ekskursija

22.06.2019 10.00 no viesnīcas

Cena: 30 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Porečas bazilikā.

Pa Porečas pilsētas centru gida pavadībā dosimies kājām. Apskatīsim vecpilsētu , kurā ir daudz interesantu ēku un senatnīgu piļu, kas piederēja bagātajām ģimenēm. Dosimies pa Porečas galveno ielu, kur pievērsīsim uzmanību 15.gs. būvētajai Cukato pilij, kurā tagad izvietojusies mākslas darbu galerija, 13.gs. uzceltajai Romāņu mājai, Marafora laukumam, kur senāk atradās forums, bet tagad norisinās visaktīvākā Porečas naktsdzīve. Apskatīsim arī antīko Lielā tempļa un Neptūna tempļa fragmentus, kas saglabājušie līdz mūsdienām, Istrijas Padomes ēku, kas 13. gadsimtā bija Franciskāņu baznīca, kā arī 1997. gadā UNESCO Pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā iekļauto Eufrazijas bazilikas kompleksu.

Ekskursijas noslēgumā tiks dots brīvs laiks pilsētas centrā

14:00 Transfers no Porečas uz viesnīcu

Ekskursijas ilgums ~ 4 stundas

 

Ekskursija ar kuģīti uz Rovinju un Vrsaru

23.06.2019 09.00 no viesnīcas

Cena: 50 EUR

Cenā iekļauts: transfērs uz/no Porečas ostas, kuģīša biļetes, krieviski runājoša gida pakalpojumi, bufetes pusdienas uz kuģīša ( dzērieni iekļauti).

No viesnīcas dosimies uz Porečas ostu, kur uzkāpsim uz tūristu kuģīša klāja. Tas aizvedīs mūs relaksējošā braucienā gar Istrijas pussalas krastiem. Pa ceļam varēsim vērot burvīgus līcīšus un neskarto dabu piekrastē. Kuģītis piestās Rovinjas pilsētā, kuru varēs apskatīt gida pavadībā. Atgriežoties uz kuģīša klāja, tiks pasniegtas bufetes tipa pusdienas, kamēr pats kuģītis dosies uz t.s. Limas fjordu jeb kanālu, kas ir daļa no 35 km garās Limas ielejas. Limas kanāls ir 10 km garš, 30 m dziļš un apm 600 m plats. Kanālu iekļauj diezgan augstas klintis, kas vietums sasniedz 100 m. Pateicoties sālsūdenim, kanālā nodarbojas ar zivju un vēžveidīgo audzēšanu. Atceļā uz Porečas ostu piestāsim Vrsaras pilsētā, kur tiks dots brīvs laiks nopeldēties vai uzkāpt Kazaonas skatu laukumā.

Ekskursijas ilgums ~ 8-9 stundas

 

Ekskursija uz Brijuni Nacionālo parku

24.06.2019 08.50 no viesnīcas

Cena: 90 EUR

Cenā iekļauts: transfērs, kuģīša biļetes pārbraucienam no Fažanas uz Brijuni un atpakaļ (ieejas maksa), krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (viens dzēriens iekļauts).

No viesnīcas dosimies uz Fažanu - mazpilsētu no kuras ostas atiet kuģītis uz Brijuni Nacionālo parku. 10:00 Kuģītis uz Brijuni Veļi Ekskursijas pirmajā daļā dosimies gida vadītā ekskursijā, kuras laikā apskatīsim Veļi Briuni salas endēmiskos augus, Vidusjūras makijas krūmus, pļavas, kurās brīvi ganās brieži un mufloni. Nozīmīgākos arheoloģiskos atradumus, kuri atrodas ārpus salas centra, - piem. 1. gs. romiešu ciemata izrakumus var apskatīt aizbraucot līdz tiem ar tūristu vilcieniņu. Interesants ir arī safari parks ar zebrām, Somālijas aitām, kamieļiem, lamām un ziloni. Salā atrodami vairāki dinozauru pēdu nospiedumi.

Ekskursijā iekļauti arī arheoloģiskā muzeja apmeklējums, kas izvietots 16. gs. Venēciešu pilī , nelielā 15. gs. Sv. Hermaņa gotiskā baznīca, kura ir mājvieta fresku reprodukcijām un kirilicas jeb glagolīta rakstu pieminekļiem, dabaszinātņu kolekcijas un izstādes „Tito Brijuni salās” apskate.

Pēc pusdienām vietējā restorānā tiks dots brīvs laiks.

17:30 Izbraukšana ar kuģīti uz Fažanu

~18:30 Atgriešanās viesnīcā

Ekskursijas ilgums ~10,5 stundas

 

Motovuna un Pula

25.06.2019 10.00 no viesnīcas

Cena: 70 EUR

Cenā iekļauts: autobuss, krieviski runājošs gids, ieejas maksa Motovunā un Pulas amfiteātrī, pusdienas (glāze vīna iekļauta).

Ekskursijas pirmajā daļā ar autobusu dosimies Istrijas pussalas vidienē, kur atrodas Motovuna – 12./13. gs. uzbūvētā pilsēta – cietoksnis, kas atrodas augsta kalna virsotnē. Lielāko daļu Motovunas centru veido ēkas, kas būvētas vairākus gadsimtus atpakaļ, kad pussalu apdzīvojošie illirieši, barbaru uzbrukumu dēļ, bija spiesti pamest piekrasti un doties dziļāk sauszemē. Motovunas apkārtnē plešas lauksaimniecībā izmantojamās zemes un vīna dārzi. Netālu atrodas Motovunas mežs, kurā ievāc bagātīgu melno un Istrijas balto trifeļu ražu – tām oktobrī veltīts īpašs Trifeļu festivāls. Motovunā apskatīsim ievērības cienīgākās vietas un tiks dots arī brīvs laiks.

Pēc Motovunas dosimies uz Pulu, kur vispirms pusdienosim restorānā, bet pēc tam paredzēta pilsētas ievērojamāko vietu apskate, ieskatot slaveno Pulas Arēnu jeb Romiešu amfiteātri. Ekskursijas noslēgumā tiks dots brīvs laiks.

19:00 izbraukšana no Pulas uz lidostu

Ekskursijas ilgums ~9 stundas

Ceļojuma programma PDF formātā

Ceļojuma programma ērti apskatāmā un izprintējamā formātā.

Programma Istrijas pussala pdf

 

Inese Krūmiņa

inese.krumina@travelart.lv
+371 26460906

Mana ilggadējā pieredze tūrismā būs noderīga, plānojot ceļojumus un dodoties izbraukumā grupās. Esmu gatava apspriest pat vistrakākā ceļojuma idejas