• Vitorija Lieldienās
  • Vitorija Lieldienās
  • Vitorija Lieldienās

Vitorija Lieldienās

649.00 €

Pavasara, 2019
5 dienas
18.apr - 22.apr

Vitorija - Gasteis jeb īsāk sakot Vitorija ir faktiskā Basku zemes galvaspilsēta (lai gan nav oficiāli nominēta). Tā atrodas Spānijas ziemeļos, Basku zemes dienvidos un nepilnu 200km attālumā no Francijas robežas.

Pateicoties neskartajam viduslaiku pilsētas izkārtojumam, 1996.gadā vecpilsētai tika piešķirts Monumentālā kompleksa statuss. Tā saņēmusi arī trīs ES balvas par kultūras mantojuma saglabāšanu (Europa Nostra).

Vitorija ir ne tikai izejas punkts ekskursijām pa slaveno Riohas vīna reģionu un uz citām, iespējams plašāk zināmām pilsētām Bilbao un San Sebastjanu. Pati pilsēta pēdējos gadus nemainīgi ierindojas to Spānijas pilsētu vidū, kur ir visaugstākais dzīves un viszemākais bezdarba līmenis. Vitorija bija pirmā Spānijas pilsēta, kurai 2012. gadā tika piešķirts Eiropas Zaļās galvaspilsētas tituls. Tā pēc aptaujām atzīta par piekto labāko pilsētu Spānijā, kur dzīvot.

Vitoriju grezno 11. gadsimtā būvētā vecpilsēta, kas atrodas vienīgā pakalna virsotnē, Alavas provinces līdzenumā. Iegarenās formas vecpilsētu apjož augsta aizsargsiena, tādējādi izveidojot cietoksni, kuru stratēģiskā izvietojuma dēļ centās iekarot gan Navarras, gan Kastīlijas valdnieki. Vitorijas pilsētu (tagadējo Vecpilsētu) dibināja Navarras karalis Sančo Gudrais 1181. gadā neliela ciemata Gasteiz vietā. Vecpilsētas ieliņas tika nosauktas to amatu vārdā, kuru meistariem te bija darbnīcas, un visduslaiku pilsētas veidolu gandrīz neizmainītu Vitorija saglabāja līdz pat 18. gadsimtam. Pēc tam pilsēta kļuva par šauru vietējo iedzīvotāju skaita pieaugumam, un tās apbūve izgāja no vecpilsētas sienām, laizdamies lejā no pakalna un transformējoties 19. gadsimta neoklasicismam raksturīgajās ēkās, plašajās ielās un laukumos. Savukārt jaunajos rajonos, kuri ir vairākkārtīgi ieguvuši balvas pilsētplānošanas konkursos, plaša telpa atvēlēta parkiem, skvēriem un apstādījumiem.

Informācija

Ceļojums piemērots: visiem, kuri ilgojas pēc saules siltuma jau aprīlī, kuriem patīk Spānijas senās pilsētas ar tieši Basku zemei raksturīgām īpatnībām un kuriem garšo vīns, kas darināts vienā no pašiem slavenākajiem vīna tradīciju reģioniem - Riohā 

Gaisa temperatūra: ~15 C  

Laikapstākļi: iespējams vējains, lietus iespējamība 33% 

Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

Valūta: EUR 

Grupu  pavadīs latviski un krieviski runājoši grupas vadītāji

Tā kā reģionā nav licenzētu krievu valodā runājošu gidu, ekskursijas tiks vadītas angļu valodā

Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu.

Lidojuma ilgums: 

Rīga - Vitorija: 3h 40 min 

Vitorija - Rīga: 3h 45 min 

Atļautais bagāžas apjoms : 6 kg rokas bagāža + 17 kg reģistrētā bagāža

Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

18. aprīlis, plkst. 05:00 no lidostas uz viesnīcu 

22. aprīlis, plkst. 12:15 no viesnīcas uz lidostu 

Cena

Lidojums 339 EUR (Cena par tiešo lidojumu uz Vitoriju turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, uzkodas, bagāža (17 kg nododamā un 6 kg rokas))

Lidojums + viesnīca 649 EUR (Cena par tiešo lidojumu, transferu un 4 naktis 4* viesnīcā  NH Hotel Canciller Ayala Vitoria divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 170 EUR. Brokastis iebraukšanas rītā 18.aprīlī iekļautas)

Ekskursiju piedāvājumi

Vitorijas pilsētas ekskursija

18.04.2019 09:30 no viesnīcas

Cena: 30 EUR

Cenā iekļauts: angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Vitorijas katedrālē un tornī

Pirmo divu ekskursijas stundu laikā ar kājām izstaigāsim Vitorijas pilsētas vēsturisko centru. Vispirms apskatīsim pilsētas centrālo – Spānijas laukumu ar tā neoklasicisma manierē būvētajām ēkām un pilsētas domi. Pilsētas vecākajā kvartālā apskatīsim Kāršu muzeju ( Museo Furnier), dažas Renesanses stilā būvētas pilis un gotisko San Migela baznīcu, kas veltīta Vitorijas svētajam aizbildnim.

Dodoties tālāk cauri Baltās Jaunavas laukumam, šķērsosim vietu, kur pilsēta paplašinājās 19. gadsimtā un iegriezīsimies Jaunajā katedrālē. Ceļš turpināsies pa Paseio de la Senda, kur varēsim redzēt daudz ievērības cienīga – t. sk. 1821. gadā izveidoto Floridas parku, kā arī Zuluetas un Ajuria Enea pilis.

Ekskursijas pēdējo pusotru stundu pavadīsim, apskatot Vitorijas Katedrāli un tās torni.

Ekskursijas ilgums~ 4 stundas

 

San Sebastjana

19.04.2019 09:00 no viesnīcas

Cena: 85 EUR

Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Igueldo kalnā un pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)

Ekskursijas laikā apskatīsim pilsētas moderno daļu kā arī vecpilsētu: Bueno Pastor katedrāli un pilsētas Domi. Arī San Sebastjanas pils Miramaras dārzi, teātri un karalienes vārdā nosauktā luksusa viesnīca, kurā apmetās slavenības būs dažas no vietām, ko mums parādīs gids.

San Sebastjana jeb Donostija ir pērle La Končas līča krastā. Tā kļuva populāra 1886. gadā pateicoties karalienei Marijai Kristīnai un ir spāņu aristokrātijas iemīļota arī mūsdienās.

Pēc pusdienām dosimies uz Igueldo kalnu.

Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas

 

Riohas vīna tūre

20.04.2019 09:00 no viesnīcas

Cena: 100 EUR 

Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, vīna tūre Marķīza de Riskāla un Baigori vīna darītavās un vīnu degustācija, pusdienas ( ūdens, kafija un vīns iekļauts).

Ekskursijas ievaddaļā dosimies uz mazpilsētu Laguardia, kas ievērojama ar to, ka būdama izejas punkts vīna reģiona izpētei, tā ir interesanta pati par sevi, jo praktiski nav mainījusies no 13. gadsimta, kad to ieskāva augsti aizsargmūri ar četriem vārtiem. Tā tiek uzskatīta par vienu no 44 visskaistākajām Spānijas mazpilsētām. Zem katras mājas šeit atrodas vīna pagrabs un pa pazemes ejām, kas tos savieno, var izstaigāt praktiski visu pilsētu.

Tālāk dosimies apskatīt gan veco, gan jauno Marķīza de Riskāla vīna darītavu, kuras arhitektonisko veidolu darinājis Gugenheima muzeja autors – kanādiešu arhitekts Frenks Gerijs un pilnībā to integrējis apkārtējā vidē. Šet degustēsim vietējā ražojuma vīnus.

Pēc pusdienām apmeklēsim moderno un inovatīvo Baigori vīna darītavu, kuras ārējo veidolu radījis un pašu vīna darītavu projektējis arhitekts Iñaki Aspiazu.

Iespaidīgais stikla skatu laukums ļauj vērot plašu apkārtni ar bezgalīgiem vīnogulāju laukiem un Kantabrijas kalniem pamalē. Ietilpīgās un skatienam atvērtās ēkas septiņos stāvos, apmeklētāji var vērot, cik tīrs un kārtīgs ir visur. Tai ir arī izglītojoša loma, jo šeit var uzzināt par katru vīna darīšanas procesa soli. Apmeklējuma nobeigumā degustēsim divus no vīna darītavā gatavotajiem vīniem, klāt nobaudot vietējā šefpavāra gatavotās tapas ( spāņu uzkodas).

Pirms vai pēc Baiguri vīna darītavas apmeklējuma aizbrauksim arī uz 10 km attālo Ysios vīna darītavu – vienīgo vīnadarītavu, ko projektējis pasaulslavenais arhitekts Santjago Kalatrava un kas pilnībā integrēta apkārtējā ainavā. To varēsim no ārpuses nofotografēt.

Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas

 

Bilbao pilsētas ekskursija

21.04.2019 09:00 no viesnīcas

Ceba: 77 EUR

Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas biļetes Biskajas piekartilta liftā un pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts)

Ekskursijas sākumā ar kājām dosimies apskatīt Bilbao vecpilsētas slavenākos apskates objektus: teātri, Santjago katedrāli, San Nikolasa baznīcu un mazās ieliņas.Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Gugenheima Modernās mākslas muzeju, kura uzbūvēšana pilnībā mainīja pilsētas dzīvi. Pa ceļam apskatīsim Izozaki torņus, Zuri Zubi tiltu, Iberdrolas torni un citas arhitektūras pērles. Ekskursijas laikā Gugenheima Mākslas muzeju, kas pats par sevi ir modernās arhitektūras šedevrs, apskatīsim no ārpuses.

Pēc pusdienām dosimies uz vienu no Bilbao piepilsētām Gečo, kur atrodas UNESCO cilvēces vēsturiskā mantojuma sarakstā iekļautais Biskajas piekartilts, kas ir pirmais un vienīgais šāda veida tilts, kurš vēl darbojas. 50 m augstajos tilta pilonos ir ierīkoti lifti tiem viesiem, kuri vēlas redzēt elpu aizraujošu panorāmu uz ostu un Abras līci.

 Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas

Ceļojuma programma PDF formātā

Ceļojuma programma ērti apskatāmā un izprintējamā formātā.

Programma Vitorija pdf

Liene

liene@travelart.lv

Atbildēšu uz visiem Jūsu jautājumiem un pastāstīšu vairāk par ceļojumiem.