• Luāras ieleja
  • Luāras ieleja
  • Luāras ieleja

Luāras ieleja

579.00 €

Pavasara, 2019
5 dienas
4.mai - 8.mai

Vēsturiskās Bretaņas hercogistes centrs Nante atrodas Francijas ziemeļrietumos - Bretaņas pussalā. Mūsdienu Francijas administratīvais iedalījums iekļāvis Nanti Atlantijas Luāras departamentā kā pēdējo svarīgāko Luāras ielejas pieturas punktu pirms upe ietek okeānā. Tā formāli vairs neatrodas Bretaņas provinces sastāvā, tomēr desmit gadsimtus ilgušais kopējais liktenis ceturto lielāko Francijas pilsētu nemainīgi saista ar bijušo vareno hercogisti. Senāk pilsētu dēvēja arī par Rietumu Venēciju, jo to caurauda Luāras pieteku, mazu upīšu un kanālu tīkls, kuras 20. gadsimtā tika aizbērtas, uzbūvējot virs tām plašas avēnijas.

Luāras upe vienmēr ir bijusi robežškirtne gan arhitektūrai, gan arī lauksaimniecībai. Tas īpaši labi redzams Nantē, ko Luāras upe sadala divās daļās. Uz dienvidiem no pilsētas atrodas ciemati, kas būvēti Vidusjūras stilā ar lēzeniem terakotas jumtiem un kur atrodas galvenais Muskadē vīna ražošanas reģions, bet uz ziemeļiem - Ziemeļfrancijai raksturīgās ēkas ar šauriem, stāviem šīfera jumtiem un plašām ganībām gaļas lopiem un rūpīgi kultivētām platībām- dārzeņu lielražotājiem.

Pilsētu ap 70. gadu pirms mūsu ēras dibināja senie ķelti, kuri apzinājās vietas stratēģiskās priekšrocības Luāras upes krastā – tikai 56 km attālumā no Atlantijas okeāna piekrastes. Slavenās pagātnes laikā pilsēta uzkrāja milzu bagātības, pateicoties kuģubūvei, vergu tirdzniecībai un koloniālajām ekspedīcijām. Pēc hercogistes pievienošanās Francijai 1532. gadā par provinces galvaspilsētu kļuva Renne. Tomēr līdz pat Franču revolūcijai lielākā daļa Francijas vergu tirdzniecības noritēja tieši caur Nanti, kas kļuva par valsts lielāko ostu. Pusgadsimtu pēc Lielās franču revolūcijas, kas nesa sev līdzi ekonomikas lejupslīdi, Nante atkal sāka uzplaukt, pateicoties kuģubūvei, zvejniecībai un pārtikas ražošanai. Industralizācijas noriets pagājušā gadsimta beigās, deva vietu pakalpojumu sfērai, kurā pašlaik ir nodarbināta lielākā daļa pilsētnieku.

Nante ir vairākkārt saņēmusi apbalvojumus par dzīves kvalitāti, ko tā spēj nodrošināt saviem 30 000 iedzīvotājiem, kā arī 2013. gadā kļuvusi par Eiropas Zaļo galvaspilsētu – Eiropas komisija augstu novērtēja pilsētas pūles piesārņojuma un kaitīgo izmešu samazināšanā kā arī zaļās zonas paplašināšanā.

Informācija

Ceļojums piemērots visiem, kuriem patīk Francijas senās pilsētas - valsts bagātās vēstures liecinieces. Tas patiks arī tiem, kuri interesējas par franču kultūru, izsmalcinātiem ēdieniem un vīnu, Francijas laukiem un elegantiem kūrortiem, kā arī bagātas valsts rūpniecības flagmaņiem - pasaules lielāko pasažieru kuģu un lidmašīnu ražotnēm.

Videjā gaisa temperatūra: ap 19 - 21C dienā, ap 9 - 10C naktī, lietus iespējamība ~ 30%

Jāņem līdz: vieglas virsdrēbes vakara pastaigām

Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

Valūta: EUR

Grupu pavadīs latviski un krieviski runājoši tūroperatora grupas vadītāji.

Lidojuma ilgums: 

Rīga - Nante: 3h 15 min  

Nante  - Rīga: 3h 00 min 

Lidojumu izpilda avio kompānija Air Baltic ar A220-300 (CS300) tipa lidmašīnu.

Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 20 kg reģistrētā bagāža  

Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

4. maijs, plkst. 07:15 no lidostas uz viesnīcu 
8. maijs, plkst. 19:30  no viesnīcas uz lidostu

Cena

Lidojums 339 EUR (Cena par tiešo lidojumu (Air Baltic jauno Airbus 220-300) uz Nanti turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, ēdināšana, bagāža (20 kg nododamā un 8 kg rokas)

Lidojums + Ibis Nantes Centre Tour Bretagne​ viesnīca 579 EUR  (Cena par tiešo lidojumu (Air Baltic jauno Airbus 220-300), transferu un 4 naktis 3* viesnīcā Ibis Nantes Centre Tour Bretagne divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 130 EUR)

LIdojums + Mercure Nantes Centre Grand Hotel 639 EUR (Cena par tiešo lidojumu (Air Baltic jauno Airbus 220-300), transferu un 4 naktis 4* viesnīcā Mercure Nantes Centre Grand Hotel divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 190 EUR)

Ekskursiju piedāvājumi

Nantes pilsētas ekskursija

04.05.2019 09:00 no viesnīcas

Cena: 50 EUR

Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi un ieejas maksa Nantes salas interaktīvo skulptūru izstādē.

Ekskursiju sāksim ar Nantes katedrāles un Bretaņas hercogu pils apskati. Tālāk dosimies pastaigā cauri 19. gs kvartālam un Karaliskajam laukumam, ar grezno strūklaku centrā. Iegriezīsimies arī Pomerejas pasāžā. Apskatīsim teātra ēku Gralina laukumā un Kambrona parku. Šeit kāpsim autobusā, lai brauktu uz Nantes salu un apskatītu interaktīvās skulptūras, kas radītas, iedvesmojoties no Žila Verna romāniem.

Ekskursijas ilgums ~4 stundas

 

Brissakas pils un Anžū apgabals

05.05.2019 08:00 no viesnīcas

Cena: 110 EUR

Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Brissakas pilī, biļete braucienam ar kuģīti pa Luāras upi, samaksa par vīna darītavas apmeklējumu un Luāras ielejas vīna degustāciju, pusdienas ( vīns un ūdens iekļauts).

Ekskursijas pirmajā daļā dosimies apskatīt pašu augstāko pili Luāras ielejā, ko 11. gadsimtā uzbūvēja Anžujas grāfs . Pēc divam stundām, kas tiks pavadītas ceļā, nonāksim pie pils, kuru, tās septiņu stāvu un 203 istabu dēļ, sauc par Luāras ielejas Gigantu. Pēc pils apskates, sekos pusdienas vietējā restorānā. Pēc pusdienām dosimies vienas stundas braucienā pa Luāras upi, apskatot tās floru, faunu un brīnišķīgās ainavas, kas slīd garām. Ekskursijas noslēgumā viesosimies vīna darītavā, kur mums vispirms pastāstīs par vīna darīšanas procesu, bet pēc tam piedāvās nobaudīt lielisko Luāras ielejas baltvīnu.

Ekskursijas ilgums ~11 stundas.

 

Saint Nazaire

06.05.2019 09:00 no viesnīcas

Cena: 105 EUR

Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, kuģubūvētavas un lidmašīnu Airbuss rūpnicas apmeklējums, pusdienas ( vīns un ūdens iekļauts).

Ekskursijas pirmajā daļā dosimies uz kuģubūvētavu, kur divu stundu ekskursijas laikā, uzzināsim, kā tiek būvēti pasaulē lielākie kuģi. Pēc pusdienām restorānā, dienas otrajā pusē apmeklēsim Airbusu rūpnīcu, kur mums tiks parādīts, kā tiek ražotas un komplektētas vienas no pasaulē pazīstamākajām lidmašīnām.

Ekskursijas ilgums ~8 stundas.

Visiem ekskursijas dalībniekiem līdzi jābūt derīgām pasēm vai ID kartēm un ekskursantu saraksts jāiesniedz 3 nedēļas iepriekš!

 

Rē salas apmeklējums​

07.05.2019 08:00 no viesnīcas

Cena: 105 EUR

Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, austeru audzētavas apmeklējums ar austeru un vietējo produktu degustāciju, La Pree forta apmeklējums, pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts).

Ekskursijas laikā apmeklēsim Rē salu, kas atrodas Atlantijas okeānā un ar sauszemi savienota ar gandrīz 3 km garu tiltu. Sala atrodas Larošelas pilsētas tiešā tuvumā un tā ir 30km gara un 5 km plata. Rē salu apdzīvo 17, 6 tūkstoši salinieku un tā ir populāra Francijas iedzīvotāju vasaras atpūtas vieta. Rē salā vispirms apmeklēsim austeru audzētavu (Huitriere de Re), kur nogaršosim austeres un citus vietējos produktus. Pēc pusdienām vietējā restorānā, apskatīsim salas dabas ainavas ar melnām un baltām klintīm, kas paceļas pāri salas sāls ieguves reģionam un plašam dabas rezervātam. Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim vecāko Rē salas fortu La Pree – vienu no aizsardzības būvēm, ko projektējis salvenākais Francijas militārais arhitekts Vobēns. Tā ir vienīgā salas aizsardzības būve, kas saglabājusies pēc protestantu un katoļu cīņam 1628. gadā.

Ekskursijas ilgums ~11 stundas.

 

Guerande un La Baule

08.05.2019 08:00 no viesnīcas

Cena: 100 EUR

Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, sāls lauku apmeklējums un pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts).

Ekskursija mūs vedīs uz Gerandes pussalu, kas jau no senseniem laikiem pazīstama ar sāls ieguvi. Mūsdienas absolūtais vairākums Mišelina zvaigžņoto restorānu šefpavāri Francijā, lieto tieši šeit iegūto sāli. Ekskursijas pirmās daļas laikā apskatīsim sāls ieguves laukus un mums parādīs sāls ieguves procesu. Vietējā informācijas centrā varēs apskatīt nelielu izstādi, kā arī noskatīties videofilmu. Pēc tam dosimies uz Gerandes pilsētu, kura ir viena no retajām Francijas pilsētām, kas lielā mērā saglabājusi savu viduslaikos veidoto izskatu. No 2004. gada Gerande kopā ar 120 citām pilsētām iekļauta Francijas nacionālajā tīklā „ Mākslas un vēstures pilsētas un reģioni”. Pilsētā tiks dots brīvs laiks. Pēc pusdienām vietējā restorānā, dosimies uz piejūras kūrortu La Baule, kas 20. gadsimta sākumā Atlantijas okeāna piekrastē sāka ieskaut kilometriem garu, baltu smilšu klātu pludmali. Te apskatīsim Kazino un lielo viesnīcu rajonu kā arī greznās savrūpmājas un vasarnīcas.

Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas.

 

Ceļojuma programma PDF formātā

Liene

liene@travelart.lv

Atbildēšu uz visiem Jūsu jautājumiem un pastāstīšu vairāk par ceļojumiem.