• Lapzeme maija svētkos
  • Lapzeme maija svētkos
  • Lapzeme maija svētkos

Lapzeme maija svētkos

389.00 €

Pavasara, 2019
4 dienas
3.mai - 6.mai

Apmeklēt šo Zviedrijas nostūri vairāk patiks dabas un piedzīvojumu mīļotājiem. No šejienes sākas pārgājienu takas cauri mūžveciem mežiem ar bagātu ziemeļu floras un faunas daudzveidību. Te plūst lašu pilnas upes. Šelleftea ir neliela pilsēta ar tuvu pie 33 tūkstošiem iedzīvotāju, kas atrodas Zviedrijas ziemeļaustrumos Vesterbottenas lēnī. Pilsēta izvietojusies Šelleftelvenas upes krastos, apmēram 15km no tās ietekas Botnijas jūras līcī un tāpēc tā ir vienlaicīgi arī osta. Šellefteā var iegriezties vietējā muzejā, lai apskatītu, kā vietējie iedzīvotāji dzīvoja sensenos laikos. Te var sajust dabas varenību un ziemeļnieka raksturu, kā arī varbūt saprast, kāpēc tur dzimušais Stīgs Lāšons kļuva par pasaulē slavenās triloģijas Millenium („Meitene ar pūķa tetovējumu”) autoru. 

Šelleftea ir neliela pilsēta ar tuvu pie 33 tūkstošiem iedzīvotāju, kas atrodas Zviedrijas ziemeļaustrumos Vesterbottenas lēnī. Pilsēta izvietojusies Šelleftelvenas upes krastos, apmēram 15km no tās ietekas Botnijas jūras līcī un tāpēc tā ir vienlaicīgi arī osta. Šelleftea vēsturiski izveidojusies kā rūpniecības pilsēta, kurā galvenokārt dzīvoja kalnrūpniecības strādnieku ģimenes. Īpaši nozīmīga pilsētas pirmsākumos -19. gadsimta vidū – bija zelta ieguve un tāpēc to devēja par „Zelta pilsētu”. Pilsētas apkārtnē tika atrasts arī varš, sudrabs un platīns.

Informācija

Ceļojums piemērots dabas un piedzīvojumu mīļotājiem. No šejienes sākas pārgājienu takas cauri mūžveciem mežiem ar bagātu ziemeļu floras un faunas daudzveidību. Te var sajust dabas varenību un ziemeļnieka raksturu!

Vidējā gaisa temperatūra maijā: 12C dienā,  3C naktī

Jāņem līdz: ūdensnecaurlaidīgs, silts apģērbs un apavi/lietussargs 

Laika starpība ar Latviju: 1 stunda 

Valūta: Zviedrijas krona SEK, kurss 1 EUR = 9.95 SEK

Grupu pavadīs latviski un krieviski runājoši grupas vadītāji

Lidojumu izpilda avio kompānija Air Baltic ar A220-300 (CS300) tipa lidmašīnu

Lidojuma ilgums: 

Rīga - Šelleftea: 1h 40 min  

Šelleftea  - Rīga: 1h 35 min 

Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 20 kg reģistrētā bagāža  

Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

3. maijs, plkst. 06:40 no lidostas uz viesnīcu 
6. maijs, plkst. 21:30  no viesnīcas uz lidostu

Cena

Lidojums 169 EUR (Cena par tiešo lidojumu uz Šelleftea turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bagāža (20 kg nododamā un 8 kg rokas). Lidojums ar airBaltic A220-300)

Lidojums + viesnīca 389 EUR (Cena par tiešo lidojumu, transferu, 3 naktis 4* viesnīcā Quality Hotel Skellefteå Stadshotell divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 110 EUR.)

Ekskursiju piedāvājumi

Šelleftea pilsētas apskates ekskursija

03.05.2019 09:00 Došanās kājām no viesnīcas 

Cena: 25 EUR

Cenā iekļauts: angļu valodā runājoša gida pakalpojumi

Gida pavadībā ar kājām dosimies apmēram divu stundu garā ekskursijā, lai apskatītu Šelleftea pilsētas ievērojamākās vietas, t. sk. Lejonstromsbron tiltu, ko uzbūvēja 1737. un kas ir vecākais, joprojām izmantojamais koka tilts Zviedrijā, lielāko Zviedrijas lauku baznīcu, kurā apskatāma 1100. gadā radītā koka skulptūra “Šellefteas Madonna”, kā arī Bonnstanu – no 19. gs. saglabātu pilsētas daļu, kurā apmetās atbraucēji no tuvākas un tālākas apkārtnes, kas bija ieradušies uz dievkalpojumiem vai baznīcas svētkiem.

Ekskursijas ilgums ~2 stundas

 

Šelleftea alus darītavas apmeklējums

03.05.2019 18:00 Došanās kājām no viesnīcas 

Cena: 25 EUR

Cenā iekļauts: ekskursija pa alus darītavu angļu valodā runājoša gida pavadībā, alus degustācija.

Ar kājām dosimies paviesoties viesnīcai blakus izvietotajā alus darītavā, kur mums pastāstīs par darītavas vēsturi, alus ražošanas procesu, kā arī piedāvās nogaršot divas šeit ražotās alus šķirnes. 

Atgriešanās viesnīcā ~ 19:00. 

Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 8 personas!

 

Storforsen - Gammelstad- Lulea​

04.05.2019 09:00 no viesnīcas 

Cena: 100 EUR

Cenā iekļauts: transports, angļu valodā runājoša gida pakalpojumi Gammelstadē ar baznīcas un baznīcas pilsētas apskati, pusdienas (ūdens un kafija iekļauta).

Pēc divu stundu brauciena sasniegsim Storforsen, kas ir vienas no lielākajām upes krācēm Eiropā un atrodas Pitas upē. Krāču garums ir apm. 5 km un tās labi aplūkojamas no skatu laukumiem. Krāces un to apkārtne ir iekļautas Dabas parka teritorijā, ko katru gadu brauc aplūkot vairāk nekā 150000 tūristu. Pēc krāču apskates dosimies pusdienot uz Storforsenas viesnīcu. Pēc pusdienām mūsu ceļs vedīs uz Gammelstades Baznīcas pilsētu, kas iekļauta UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Tajā angliski runājoša gida pavadībā apskatīsim 15. gs. būvēto baznīcu un 424 koka mājas, kas tika uzbūvētas baznīcas apmeklētājiem, kuri pēc dievkalpojuma vai bazīcas svētkiem nevarēja tajā pašā dienā atgriezties savās mājās. Dienas noslēgumā dosimies uz vistālāk uz ziemeļiem atrodošos Zviedrijas pilsētu Lulea. Tajā dzīvo apmēram 75 000 iedzīvotāju un te atrodas septītā lielākā Zviedrijas preču osta. Lulea tiks dots brīvais laiks.

Atgriešanās viesnīcā ~ 19:00. 

Vietējais angliski runājošais gids paredzēts tikai Gammelstades pilsētas apskatei, pārējā laikā grupu pavadīs tūroperatora grupas vadītājs!

Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 15 personas!

 

Malå brīvdabas nometne un siera izstāžu centra apmeklējums Burtraskā​

05.05.2019 09:00 no viesnīcas 

Cena: 125 EUR

Cenā iekļauts: transports, pusdienas (kafija un ūdens iekļauts), angļu valodā runājošu gidu pakalpojumi sāmu nometnē un siera rūpnīcas izstāžu centrā, degustācija.

Pēc nepilnu divu stundu brauciena nonāksim teritorijā, kuru no senseniem laikiem apdzīvojusi sāmu tauta. Te varēsim iejusties neskartās dabas burvībā, apskatīt sāmu tradicionālo slieteni – būdu, ko izmantoja dzīvošanai, ar malku kurināmu pirtiņu un ezeru, pilnu ar forelēm. Te iepazīsimies ar sāmu dzīves veidu un kopā nobaudīsim tradicionālās pusdienas. Dienas otrajā daļā dosimies uz Siera rūpnīcas izstāžu centru, kur mums tiks pastāstīts par siera ražošanu kā arī notiks tā degustācija.

Atgriešanās viesnīcā ~ 17:00.

Vietējais angliski runājošais gids paredzēts tikai sāmu nometnē un siera rūpnīcas izstāžu centrā, pārējā laikā grupu pavadīs tūroperatora grupas vadītājs!

Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 15 personas!

 

Bjurholm un Umeå​

06.05.2019 09:30 no viesnīcas 

Cena: 95 EUR

Cenā iekļauts: transports, pusdienas (kafija un ūdens iekļauts), angļu valodā runājoša gida pakalpojumi aļņu audzētavā.

Pēc divu stundu brauciena nonāksim Eiropas pirmajā un lielākajā aļņu audzētavā, kur tuvāk varēsim iepazīties šiem pieradinātajiem, vieniem no vislielākajiem Ziemeļeiropas mežu iemītniekiem. Te varēsim noskatīties slaidrādes prezentāciju, kā arī tuvu apskatīt šos milzīgos dzīvniekus un to mazuļus. Bjurholmas aļņu audzētavā izvietojies ne tikai muzejs, bet arī siera ražotne, kurā gatavo sieru no aļņu mates piena un kas ir viens no dārgākajiem sieriem pasaulē. Dienas otrajā pusē apmeklēsim Umeå – Norrlandes lielāko pilsētu, kas atrodas Umes upes grīvā, pie tās ietekas Botnijas jūras līcī. Umeå 2014.gadā kopā ar Rīgu bija Eiropas kultūras galvaspilsēta. Pilsētā dzīvo vairāk nekā 84 tūkstoši iedzīvotāju, no kuriem gandrīz puse ir pilsētā izvietoto divu Zviedrijas universitāšu studenti. Pilsētā tiks dots brīvs laiks.

Atgriešanās Šelleftea ~ 18:00.

Vietējais angliski runājošais gids paredzēts tikai alņu audzētavā, pārējā laikā grupu pavadīs tūroperatora grupas vadītājs!

Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 15 personas!

Ceļojuma programma PDF formātā

Ceļojuma programma ērti apskatāmā un izprintējamā formātā.

Programma Šelleftea pdf

 

Ilze Jakovleva

ilze.jakovleva@travelart.lv

Atbildēšu uz visiem Jūsu jautājumiem un pastāstīšu vairāk par ceļojumiem.