• Kubas mozaīka
  • Kubas mozaīka
  • Kubas mozaīka

Kubas mozaīka

2690.00 €

Rudens, 2020
14 dienas
12.nov - 25.nov

Karību jūras reģionā atrodas brīnišķīga sala – Kuba, kas ir fantastiska ar savām skaistajām pludmalēm, brīnišķīgo dabu, cilvēkiem un… tā šķietami ir iestrēgusi laikā. Jo tikai Kubā pa ceļiem redzēsiet braukājam pa ielām pagājušā gadsimta vidus klasiskās amerikāņu automašīnas vienā rindā ar nopulētiem, spīdīgiem moskvičiem un žiguļiem, tikai Kubā cilvēki raudzīsies apkārt, pagrozīs dibenus salsas ritmos un uzdziedās, nevis lūkosies tikai mobilajā telefonā. Un tikai Kubā var baudīt īstu Kubas rumu, smēķēt slavenos cigārus. Jā, un tikai Kubā inženieri un ārsti priekšroku dod darbam viesnīcā. Šajā ceļojumā ir iespēja izbaudīt visu plašo šīs Karību jūras reģiona salas burvību, iepazīt vēsturi no citas puses, nedaudz atcerēties PSRS laikus, peldēties un sauļoties gan Atlantijas okeānā, gan Karību jūrā. Daudzpusīgs ceļojums, kurā “caur atslēgas caurumu” ieraudzīsim arī īsto kubiešu dzīvi. Ceļojums, kurš pārsteigs! Kuba var patikt vai nepatikt, bet tā noteikti neatstās vienaldzīgu!

Informācija

Svarīga informācija:

Pirms došanās ceļā pārliecinieties, vai Jums ir Latvijas pilsoņa vai Latvijas nepilsoņa pase, kas derīga vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma noslēguma. Pases kopiju vīzai nepieciešams nosūtīt uz e-pastu ludmila@travelart.lv līdz 2.11.2020. 

Vārda maiņa bez maksas iespējama līdz 23. oktobrim. Pēc tam vārda maiņa maksā 200 EUR. Pēc 10.11.2020 vārda maiņa vairs nav iespējama

UZMANĪBU!

Ceļojumā iespējams pieteikties arī ārzemēs dzīvojošajiem! Ceļojuma cena 1660 EUR, bet pašu ziņā ir aviobiļešu iegāde, Kubas vīza un transfērs no un uz lidostu!

 

Līdzi jāņem:

Pirms dotaties ceļojumā, pārliecinieties, vai somā ielikti līdzekļi pret odiem un knišļiem, pludmales čības peldei Karību jūrā (tur mēdz mitināties jūras eži), sauļošanās kremi!

Personiskajiem tēriņiem noteikti nepieciešams ņemt līdzi skaidru naudu, jo ne visur ir iespējas norēķināties ar karti vai lietot bankomātu!

Lai gan Kubā vienmēr ir silti, ieteicams paņemt līdzi kādu jaku, kas lieti noderēs pārbraucienos – kubieši autobusos mēdz krietni pārspīlēt ar kondicionēšanas iekārtu lietojumu!

Ieteicams līdzi paņemt arī medikamentus pret galvassāpēm, saaukstēšanos un gremošanas traucējumiem!

 

Noderīgi zināt:

Vidēji viena ēdienreize Havanā maksā 10-25 eiro.

Pietaupiet sīknaudu dzeramnaudām un tualetēm. Nav oficiāli noteiktu dzeramnaudas apmēru, taču apkalpojošais personāls to vienmēr gaida. Tāpat dzeramnaudu sagaida arī muzikanti. 

No Kubas kā suvenīrus ieteicams atvest kafiju, rumu, amatnieku darinātus suvenīru, kā, piemēram, Fidela Kastro stila cepure. 

 

Papildus informācija par ceļojumu un Kubu, zvanot Ludmilai – 29433697

 

Cena

Ceļojuma cena 2690 EUR

Ceļojuma cenā ietilpst:

Lidojums Rīga – Maskava – Havana – Maskava – Rīga ar nododamo bagāžu 23 kg; dzīvošana norādītājās viesnīcās divvietīgās istabās: četras naktis 5* viesnīcā Havanas centrā “Parque Central” ar brokastīm; trīs naktis 3* viesnīcā “Rancho de Luna” viss iekļauts, viena nakts viesnīcā “Memories Trinidad del Mar” 4* viss iekļauts; četras naktis 4* viesnīcā “Memories Varadero” viss iekļauts; programmā norādītās ekskursijas ar krieviski runājošu gidu;  programmā norādītās ēdienreizes; grupas vadītājs, ceļojuma apdrošināšana, Kubas vīza.

Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa, Kubas nacionālās valūtas un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Piemaksas:

330 EUR par dzīvošanu vienvietīgā istabā

Papildu izdevumi:

Personiskie tēriņi, pusdienas un vakariņas Havanā, programmā neparedzēto objektu ieejas maksas.

 

Maksāšanas noteikumi:

 

  1. Iemaksa, piesakoties braucienam, 400 EUR

  2. Iemaksa 1000 EUR līdz 15.08.2020

  3. Iemaksa 1290 EUR līdz 10.10.2020

 

Ja atsakāties no ceļojuma līdz 15. augustam, tiks atgriezta visa iemaksātā nauda; atsakoties no ceļojuma pēc 15. augusta – ieturēti 1000 EUR. Atsakoties no ceļojuma pēc 10. oktobra – iemaksātā nauda netiks atgriezta.

Ceļojuma programma

1. diena

12. novembris, ceturtdiena

Plkst. 00:15 pulcēšanās lidostā “Rīga” (no ieejas pa kreisi, pie “TGI Fridays”). Reģistrēšanās lidojumam plkst. 2.15 Rīga – Maskava. Plānotā ierašanās Maskavā plkst. 5.00. Lidojums Maskava – Havana plkst. 7.40. Plānotā ierašanās Havanā plkst. 12.10.

Došanās uz Kubas galvaspilsētu Havanu, iekārtošanās vienā no lepnākajām centra viesnīcām “Parque Central”. Atpūta pēc garā ceļojuma, brīva pēcpusdiena un vakars, iespēja nopeldēties un atpūsties uz viesnīcas jumta pie baseina. Iespēja doties pastaigā pa Havanas centru un izbaudīt vietējo restorānu un dzīvās mūzikas vilinājumu.

Nakts “Parque Central” viesnīcā

 

2. diena

13. novembris, piektdiena

Brokastis viesnīcā un došanās uz tabakas fabriku, lai iepazītu tabakas ražošanas procesu un tās vēsturi. Pastaiga pa vēsturisko Havanu – iepazīsim Katedrāles laukumu, Sankristobala katedrāli, galvaspilsētas vecāko laukumu Plaza de Armas, Veco laukumu un Sanfrancisko de Asis laukumu ar strūklakām un lauvu skulptūrām. Turpat pilsētas centrā arī rakstnieka Ernesta Hemingveja iecienītie krodziņi – “La Bodeguita del Medio”, kur vismaz tolaik bijis gardākais mohito, bet “La Floridita” – labākais daikiri Zīm’[igi, ka šajā krodziņā vēl joprojām ir slavenā rakstnieka skulptūra. 

Pusdienas pilsētā. Pēc pusdienām izbrauciens pa moderno Havanu – Plaza de la Revalucion, Vedado, Miramar. Vakarā atgriešanās viesnīcā.

Nakts “Parque Central” viesnīcā

 

3. diena

14. novembris, sestdiena

No rīta brokastis viesnīcā un agrā izbraukšana uz Kubas rietumiem – Viñales. Unikālas dabas ainavas Karību jūras krastā. Apmeklēsim indiāņu alas un baudīsim krāšņo dabu. 

Brīvs vakars Havanas krodziņu un dzīvās mūzikas izbaudīšanai.

Nakts viesnīcā “Parque Central”

 

4. diena

15. novembris, svētdiena

Brokastis viesnīcā. Brīva diena, lai katrs izbaudītu Havanu tā, kā pats to vēlas. Iespēja doties uz vietējo pludmali, izstaigāties pa Havanas ieliņām, iegādāties mājiniekiem pašu amatnieku darinātus suvenīrus un vienkārši izbaudīt vienu no skaistākajām koloniālajām pilsētām.

Nakts viesnīcā “Parque Central”

 

5. diena

16. novembris, pirmdiena

Brokastis un izrakstīšanās no viesnīcas. Dosimies ceļā uz Ciénaga de Zapata. Šeit mēs ne tikai izbaudīsim dabas ainavas, bet apciemosim arī krokodilu fermu. Pusdienas. Vēlāk turpināsim ceļu uz Cienfuegos – vienu no skaistākajām Kubas pilsētām. Dzīvosim pašā Karību jūras krastā viesnīcā “Rancho de Luna”, kurā atpūšas ne tikai ārzemnieki, bet arī paši kubieši. Šī sanāks neliela ielūkošanās arī kubiešu dzīves stilā.

Vakariņas viesnīcā

Nakts viesnīcā “Rancho de Luna”

 

6. diena 

17. novembris, otrdiena

Brokastis viesnīcā. Dosiemies uz Cienfuegos – pilsētu, kuru dibinājuši franču imigranti, tādēļ pilsētas arhitektūra radikāli atšķiras no citas Kubas. Iepazīsim pilsētu, Marti parku, teātri “Palazio de Valle” un ieturēsim pusdienu maltīti pilsētas restorānā. Pēcpusdienā botāniskā dārza apmeklējums.

Brīvs vakars viesnīcā, baudot kubiešu stila “all inclusive” servisu. 

Nakts viesnīcā “Rancho de Luna”

 

7. diena

18. novembris, trešdiena

Kā jau 18. novembrī pieklājas – brīvdiena! Peldes Karību jūrā, sauļošanās un kubiešu “all inclusive” servisa izbaudīšana uz savas ādas un iespēja iepazīties ar citiem atpūtniekiem, tostarp arī turīgiem kubiešiem, jo ne visi var atļauties atpūsties Karību jūras krastā. 

Nakts viesnīcā “Rancho de Luna”

 

8. diena

19. novembris, ceturtdiena

Brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas. Dosimies uz El Nicho dabas parku un ūdenskritumu, kur būs iespēja ne tikai redzēt unikālas dabas ainavas, bet arī nopeldēties atspirdzinošajā ūdenī. Pusdienas. Pēc tam dosimies uz Trinidadu – vienu no vecākajām Kubas pilsētu, kas iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Pastaiga, iepazīšanās ar savdabīgo arhitektūru, kas saglabājusies no 16. gadsimta – mājas ar krāsainām fasādēm, dakstiņu jumtiem, bruģētas ielas. Iegriezīsimies vietējā krodziņā lai izbaudītu “La Ganchanchara” – vietējo dzērienu. Brīvs laiks pilsētā.

Iekārtošanās “Memories Trinidad del Mar” viesnīcā.

Nakts “Memories Trinidad del Mar”

 

9. diena

20. novembris, piektdiena

Brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas. Dosimies ceļā uz Santa Clara pilsētu. Šai pilsētai ir ļoti liela loma, jo vēsturiski tieši šeit tika izcīnīta revolūcijas galvenā kauja, pēc kuras par valsts vadītāju kļuva Fidels Kastro un valsts sāka dzīvot komunisma režīmā. Tieši šajā pilsētā ir mauzolejs slavenajam revolucionāram Če Gevaram, kuram bija ārkārtīgi liela loma Kubas revolūcijā.

Pusdienas pilsētā. Pēc pusdienām dosimies uz Varadero, kur iekārtosimies viesnīcā “Memories Varadero”.

Nakts “Memories Trinidad del Mar”

 

10.-12.diena

21-23.novembris, sestdiena, svētdiena, pirmdiena

Varadero ir iecienīts Kubas galamērķis, kas īpaši populārs cilvēkiem, kuriem patīk atpūsties tādās pludmalēs, kā rāda romantiskās filmās! Varadero noteikti neliks vilties. Izbaudīsim tipisku kanādiešu tūristu ikdienu, dzīvojot “all inclusive” viesnīcā. Tiesa gan, mums nebūs tik daudz laika, lai uzēstu liekus kilogramus, taču bez bēdu atpūsties un iegūt veselīgu iedegumu gan izdosies! Turklāt viesnīcā ir gan izklaides, gan arī sportiskas aktivitātes. 

Ja nu laiskā tūrista dzīve apniks, tad var doties pastaigā uz Ambrozija alām vai ar vietējo transportu vai taksometru aizdoties uz Varadero centru. Kā smej vietēji – mazliet atgriezties īstajā Kubā. 

 

13. diena

24. novembris, otrdiena

Izrakstīšanās no viesnīcas. Transfērs uz Havanas lidostu. Reģistrēšanās lidojumam. Plkst. 14.00 lidojums Havana – Maskava.

 

14. diena

25. novembris, trešdiena

Plānotā ierašanās Maskavā plkst. 9.15. Lidojums Maskava – Rīga plkst. 13.35. Plānotais ierašanās laiks Rīgā plkst. 14.20. 

 

Ludmila

ludmila@travelart.lv

Radušies papildus jautājumi? Raksti!